כל הזכויות שמורות לשיפוצים.TV ©

איזה סוג שיפוץ דרוש לכם?

Featured Video Play Icon

ישנן רמות שונות של שיפוצים שניתן לבצע, כשההבדלים קשורים ל"עומק" השיפוץ, מורכבותו וכמובן - עלויותיו. סוגי שיפוצים שונים גם ידרשו מעורבות של בעלי מקצוע שונים. לפניכם סקירה קצרה של האפשרויות העומדות לרשותכם.

החלוקה שלהלן היא מעט שרירותית - כמובן שכל שיפוץ לגופו וחברת שיפוצים טובה תדע להתאים לכם את מרכיבי העבודה הנכונים ולתמחר אותם בצורה שתתאים לכיסכם. בכל אופן, כדי לעשות לכם קצר סדר ולעזור לכם להתמצא באפשרויות הקיימות, להלן קטגוריות השיפוצים העיקריות:

שיפוץ קוסמטי. שיפוץ בסיסי וזול יחסית שמתאים לבעלי תקציב מוגבל. שיפוץ קוסמטי יכול לכלול עבודת צבע, החלפה נקודתית של אמצעי אחסון (ארונות, שידות, מדפים), כלים סניטריים וכו'. אם אתם בעלי ידיים טובות וערוכים נפשית להשקעה הדרושה בחיפוש, התמקחות, וכמובן בעבודה עצמה, תוכלו להשתלט על שיפוץ כזה בכוחות עצמכם.

שיפוץ חלקי. בשונה משיפוץ כללי (להלן), מדובר אמנם על שיפוץ יסודי יחסית אבל לא על חידוש מוחלט של הדירה או הבית. שיפוץ חלקי יכלול בדרך-כלל חידוש או החלפה מלאה של איבזור, ארונות, כלים סניטריים וכו', שיפוץ של חלק ממערכת החשמל ותשתית האינסטלציה, כשלרוב הדגש הוא על חדרים מסוימים. לדוגמא: שיפוץ אמבטיה ושירותים ו/או שיפוץ הסלון או המטבח. בשביל שיפוץ כזה צריך בעלי מקצוע רציניים ולא מעט כסף - תחשבו על עשרות אלפי שקלים בודדות לפחות.

שיפוץ כללי. כמו שיפוץ חלקי אבל של הכל כולל הכל - כל החדרים, כל התשתיות של הדירה או הבית, כולל שבירת קירות לעיתים, החלפת רצפות, אריחים, כלים סניטריים, טיח, צבע וכו'. שיפוץ כזה לעיתים קרובות ידרוש מעורבות של אדריכל ו/או מעצב פנים והעלויות יכולות להגיע בקלות לשש ספרות.

שיפוץ כללי הוא לרוב הפתרון שתבחרו בו כשאתם נכנסים לבית ישן מאד שלא שופץ שנים רבות. בבית כזה התשתיות כבר גמורות ועדיף לא להיכנס לגור בו לפני שמתקנים ומחליפים כל מה שצריך.

בחלק מהמקרים, כנכנסים לדירה חדשה מצב התשתיות טוב יחסית ואז תרצו לשים דגש רק על חלקים מסוימים כדי לשפר את הדירה ואת איכות החיים בה. שיפוץ קוסמטי הוא יותר כמו עבודת תחזוקה, אם כי כמובן שלא מהסוג שמבצעים בכל שני וחמישי.

צור קשר

אנא הזן את השם שלך.
אנא הזן נושא.
אנא הזן הודעה.

השאר תגובה