כל הזכויות שמורות לשיפוצים.TV ©

איך מקימים גינה?

Featured Video Play Icon

איך מקימים גינה משלב הסקיצה כולל הקמת הגינה?

אם אתם בדיוק עברתם לבית חדש עם גינה, וכל מה שאתם מעוניינים בו כרגע זה להפוך את הגינה שלכם לגינת החלומות הפרטית שלכם.

תוכלו לבצע כמה פעולות  ובמחיר לא גבוה במיוחד: (חשוב לזכור שהקמת גינה זה לא עסק קל - אך התוצאה שווה כל רגע)

  1. ראשית כל עליכם לבצע היפוך אדמה בגינה, כאשר אתם הופכים את האדמה אתם בעצם מחיים את האדמה הלחה והרכה יותר שנמצאת מתחת לשכבה העליונה והקשה. ובכך מתאפשר לכם לבצע את השינויים בקלות ובייעולות רבה יותר.
  2. לאחר שהפכתם את האדמה והשקתם אותה מים רבים (עד שהאדמה הופכת בוצית) תנו לה מנוחה של לילה, ואתחילו בהקמה.
  3. לפני שתתחילו לעבוד כפיים, קחו צבעי עיפרון ונייר וציירו לעצמכם את הגינה שאתם מעוניינים בה. אין צורך בפרטי פרטים - מספיק ציור כמו תכנון של בניה. בצורה זו תוכלו לדעת מראש איפה אתם רוצים כל דבר (איפה יהיה הדשא, העצים ופינת הישיבה).
  4. בטרם תתחילו במלאכה התייעצו עם גנן מומחה או אדריכל נוף לבחירת סוג הדשא המתאים לגינתכם ולסוגי העצים המתאימים לגידול בשטח מצומצם - והזמינו את סוג הדשא שהומלץ לכם.
  5. לאחר שכרי הדשא הגיעו אל ביתכם, השקו את האדמה שוב והניחו את כרי הדשא באופן שבו תכננתם מראש (על פי הציור), העזרו בסכין יפנית לשם חיתוך של כרי הדשא באיזורים מעוגלים ומסביב לאיזור המיועד לשתילת עצי נוי ופרי.
  6. באיזורים רכים, הוסיפו אבני שפה לגידור ונוי של העצים והגינה בכלל. (בהזמנת אבני שפה חשוב לסגור עם המוכר גם את הצבת האבנים במקום הרצוי או להשכיר בובקט)
  7. הוסיפו ורכשו אבני חצץ אדומות ופזרו אותם למסביב לעצים השתולים - הדבר ישמור על שורשי העץ מנזקים ויקנה למקום מראה יותר חמים ונעים

בהצלחה!

צור קשר

אנא הזן את השם שלך.
אנא הזן נושא.
אנא הזן הודעה.

השאר תגובה