כל הזכויות שמורות לשיפוצים.TV ©

שיפוץ דירה: הגורם האנושי

Featured Video Play Icon

בכל שיפוץ יש גורמים רבים שצריך להביא אותם בחשבון ולפעמים יש דברים שנשכחים. גורם שתמיד צץ ברגע הלא מתאים ולכן כדאי תמיד להביא אותו בחשבון, הוא הגורם האנושי.

תחת השם הכללי "שיפוצים" יכולות להסתתר משימות ברמות שונות של מורכבות וגיוון. ישנם שיפוצים קלים ומוגבלים - כמו הקמת קיר גבס, הרחבת חלון, או התקנת משקוף.

ישנם שיפוצים מורכבים יותר - תוספת של חדר, סגירת מרפסת, שבירת קירות מרכזיים, בניית מטבח, החלפת ריצוף וכדומה. וישנם מקרי "שיפוץ כללי", שכוללים הכל כולל הכל (אם כי ההגדרה של "הכל" היא מאד גמישה אצל שיפוצניקים מסוימים).

בכל מקרה, שיפוץ יכול להיות עסק לא פשוט ואפילו לא נעים. במהלך שיפוצי דירה או עסק, ישנו שיבוש טבעי של שגרת החיים או העבודה. חומרתה תלויה כמובן במשך השיפוץ - שיש לו נטייה להתארך, לפעמים בלי סוף - אבל באופן כללי נכון לומר ששיפוצים אומרים קודם כל רעש, לכלוך ובלאגן.

כאשר מדובר על שיפוץ דירה, ברור שההפרעה חמורה יותר כי השיפוץ כרוך בחדירה מסוימת לפרטיות ובהשפעה על סביבות המגורים שלנו, "המקום המוגן".

כך נוצר "הגורם האנושי" בשיפוץ דירה - גורם שאיננו נובע ישירות מההיבטים הפיננסיים או ההנדסיים, אלא לחלוטין קשור להיבטים הפסיכולוגיים.

והגורם האנושי, חשוב לומר, הוא בעל השלכה מרחיקת לכת על התנהלות השיפוץ כי הוא עשוי להביא אנשים "אל הקצה". כי הוא דוחף אותם לקבלת החלטות לא-רציונלית ולסטייה מתוכניות שנוצרו בשום לב.

מה המשמעות הפרקטית? יש להפנים שלכל החלטה שקשורה בשיפוצים יש לא רק תג מחיר כספי אלא גם תג מחיר פסיכולוגי. לפעמים שאלות שקשורות לאי-נוחות שייגרם לכם ואפילו לשכנים, ישליכו על הצלחת השיפוץ יותר מאשר חוקי הפיזיקה.

צור קשר

אנא הזן את השם שלך.
אנא הזן נושא.
אנא הזן הודעה.

השאר תגובה