כל הזכויות שמורות לשיפוצים.TV ©

מתכננים לעשות שיפוץ בקרוב?

Featured Video Play Icon

אז לפני שהשיפוצניק יבוא וייתן לכם מחיר מופקע שהוא שלף בזה הרגע מהשרוול – תהיו מוכנים ותעשו את הדבר הנכון ואל תפלו בפח.

ריכזנו עבורכם מספר טיפים יעילים לחסכון בעלויות השיפוץ:

  • כתב כמויות – ראשית כל בקשו כתב כמויות מסודר והתעקשו לדעת בפירוט כמה אתם עלולים לשלם על כל רכיב, פריט או חומר מסוים איתו עשוי לעבוד השיפוצניק. מחיר "גלובלי" שיבקש השיפוצניק עלול להכיל בתוכו המון אלמנטים מיותרים לפעמים אפילו לא יכלול כלום (סתם ככה מחיר באוויר). מה עוד שכתב כמויות מסודר יעזור לכם לא לקבל "הפתעות" במהלך השיפוץ
  • תשלום מראש – גם אם השיפוצניק אומר לכם שאם תשלמו לו הכל מראש הוא יעשה לכם הנחה תהיו חכמים ואל תפלו בפח. עזבו את העניין המשפטי שזה לא חוקי כשמשלמים במזומן, אלא גם לא כדאי. בקשו חשבונית על התשלום הראשוני אותו שילמתם מראש, ועוד חשבונית על התשלום השני או כמו שסיכמתם עם השיפוצניק מראש. לא משנה מתי תשלמו העיקר שיהיה לכם חשבונית ששילמתם ביד.
  • החלפת צנרת – בשום פנים ואופן לא להגיע למו"מ על הצנרת כשהרצפה או הקירות פתוחים. במידה והשיפוצניק מתעקש שהצנרת לא תקינה ויש להחליפה – הביאו חברה לאיתור נזילות חיצונית כדי שתבדוק את העניין.
  • התקנת אסלה – קבעתם בחוזה שעל התקנת אסלה תשלמו 300₪ והוא דורש עכשיו 1,200₪ כי זו אסלה "צפה" ולא רגילה? גם כאן, הגדירו מראש איזו סוג אסלה אתם מתכננים להתקין ובכך תמנעו הפתעות כספיות במהלך השיפוץ.
  • לקנות את כל החומרים מהשיפוצניק – "כדאי לך לקנות דרכי את כל החומרים, יש לי ספק והוא יעשה לי הנחה גדולה", בעיקרון – זה נכון, לשיפוצניקים יש הנחה, ההנחה שלהם גדלה ככל שהיקף הקניה גדל. אבל ישנה בעיה, אתם עלולים למצוא עצמכם ללא אחריות על החומרים והמוצרים – כי המוצר וכלל הקניה לא רשומה על שמכם אלא על שם השיפוצניק.
  • החלפת ריצוף – שיפוצניק ממוצע ייתן לכם בד"כ הצעת מחיר על החלפות ריצוף של אריחים סטנדרטיים. כלומר הנחה ישרה של אריחים מרובעים (60X60 ס"מ). אריחים אחרים עלולים ליקר את ההתקנה.
  • צביעת הדירה – במקרה זה עליכם להיזהר, ישנם רמאים שמוהלים את פחי הצבע הזולים בפחי צבע יקרים ובכך חוסכים לעצמם מאות שקלים – ולכם מיקרים את העבודה במאות ולפעמים אלפי שקלים. לשם כך אנו ממליצים לרכוש את פחי הצבע בעצמכם או לדרוש פחי צבע מקוריים וסגורים לחלוטין.
  • מדיניות התשלומים – קבעו מראש עם הקבלן את מדיניות התשלומים בכפוף להתקדמות העבודה

צור קשר

אנא הזן את השם שלך.
אנא הזן נושא.
אנא הזן הודעה.

השאר תגובה